سه‌شنبه 4 تير 1398   16:07:16
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 • 1397/5/4 پنجشنبه
 • تشکیل خانه مشارکت سلامت در لنده
  تشکیل خانه مشارکت سلامت در لنده
  تشکیل خانه مشارکت سلامت در لنده
  صبح امروز و با حضور زندی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان، معاون فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده و مسئولان ادارات مختلف این شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان برگزارشد.

  زندی در این جلسه ضمن اهمیت مسئله مشارکت عمومی مردم در پیگیری و رفع مشکلات بهداشتی و درمانی گفت: بیش از 75درصد از سهم بیماری های جامعه ناشی از عوامل اجتماعی است که دولت به تنهایی قادر به رفع همه آن نیست بلکه نیازمند مشارکت عمومی است.

  وی افزود: تشکیل خانه های مشارکتی در شهرستان ها یک جهش مهم در مردمی کردن بهداشت عمومی است که مردم با نقش نظارتی خود بر عملکرد و رفع مشکلات بهداشتی و درمانی نظارت و پیگیری می نماید.

  معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد:هم اندیشی و همفکری در خصوص رفع مشکلات بهداشتی و درمانی با همکاری و مشارکت مردم می تواند زمینه ساز رفع خیلی از مسائل باشد که نیازمند پیگیری و تلاش است.

  وی تاکیدکرد: اولین مجمع خانه مشارکت مردم در شهرستان لنده با انتخاب پنج نفر از افراد نخبه و شهرستان به عنوان اعضای اصلی خانه مشارکت های مردمی شهرستان انتخاب که متشکل از رئیس، نایب رئیس، دبیر و اعضای اصلی و دو نفر هم به عنوان اعضای علی البدال فعالیت خود را نهایی خواهند کرد.

  زندی به تجربه موفق بسیج سازندگی در اجرای برخی برنامه های ملی اشاره کرد وگفت: برای تحقق این موضوع مهم نیازمند روحیه جهادی و بسیجی می باشیم که تحقق این مهم نیازمند کار جهادی است.

  حسنعلی حسنپورمعاون فرماندار لنده  در ادامه به ارتقای شاخص های توسعه ای در سطح شهرستان اشاره کرد وگفت: یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه ای بحث ارتقای شاخص های سلامت در جامعه است که نیاز یک عزم راسخ ملی است.

  وی افزود: همه ادارات و نهادها به خصوص سازمان های مردم نهاد می بایست در خصوص پیشرفت کاری مجمع خانه مشارکت مردمی تلاش کنند.

  در پایان این جلسه با انتخاب اعضای حاضر در جلسه به ترتیب:

  ایرج جرنده به عنوان رئیس مجمع، امانعلی کریمی زاده به عنوان نایب رئیس مجمع، سید اسماعیل میری به عنوان دبیر مجمع، مجتبی محمدی، حجت الاسلام سید موسی سیروس،عادل ضربی و رقیه کمالی به عنوان عضو مجمع خانه مشارکت مردمی شهرستان لنده برای مدت 2سال انتخاب شدند.


  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما